Pasirodymas užbaigtas

Jei ne Dešimtosios Havanos Bienalės organizacinio komiteto pranešimas, Tanios Bruguera sekmadieninis pasirodymas Wilfredo Lam centre nebūtų buvęs užbaigtas. Už kiekvieną minutę mums suteiktos laisvės prie mikrofono, jai bus atseikėta atitinkama bausmė. Jei nebūtų buvę imtasi jokių represinių priemonių – tai tas pasirodymas būtų galėjęs tapti netolerancijos nykimo ženklu, įrodymu, kad šioje šalyje galima užlipti ant pakylos ir be baimės išreikšti savo nuomonę. Reikėtų padėkoti tiems, kurie po pasirodymo paviešino pliūpsnį įžeidimų – La Jiribilla. Jei ne tai – viskas būtų atrodę kaip normalus dalykas, sufabrikuotas tam, kad būtų parodytas režimo atvirumas.

Būtent tos penkios pastraipos ir užbaigė šį pasirodymą. Mums, drąsiesiems, buvo dar kartą priminta: nors ir išnaudojome mums skirtas trumpas laisvės akimirkas, bausmės ir represijos nuolat kabo virš mūsų kaip atkirtis į laisvai reiškiamą nuomonę. Organizacinio Komiteto pranešime tai buvo užtvirtinta užverčiant mus įžeidinėjimais, dėl to, kad iš tosios tribūnos pasakėm tiek laisvės šūkių. Kaltindami mus, jie išsidavė, kodėl dauguma žmonių tą vakarą taip ir neišdrįso prieiti prie mikrofono.

*Pranešu jums, kad ruošiame pilną video apie tai, kas įvyko. Paviešinsiu jį, kai tik bus paruoštas.

*Pridedu tekstą, kurį perskaičiau tą vakarą.

Jei man duotų mikrofoną… pasakyčiau

Kuba yra šalis apsupta jūros, tai taip pat – Sala, aptverta cenzūros. Informacijos, interneto ir blogų kontrolės sienoje prakrapštyti keli plyšiai. Alternatyvios blogosferos fenomenas pastaruoju metu auga ir stiprėja, jį jau pažįsta nemažai kubiečių. Mūsų, blogerių, vis dar yra nedaug, tačiau mūsų puslapiuose skleidžiasi pilietinė nuomonė.

Valdžia naujas technologijas laiko „laukiniu eržilu“, kurį reikia prijaukinti ir pažaboti; tačiau mes, nepriklausomi blogeriai, norime, kad jis lakstytų laisvai. Yra daug sunkumų platinant mūsų puslapius. Blogų turinys keliauja po salą iš rankų į rankas nešiojamose laikmenose (memory flash), kompaktiniuose diskuose ir net atgyvenusiuose diskeliuose.

Internetas tampa vieša erdve diskusijai, kur kubiečiai rašo savo kriterijus. Tikra sala pradėjo tapti virtualia sala – daug demokratiškesne ir pliuralistiškesne.

Gaila, šie – tinkle lakstantys- nepriklausomos nuomonės, vėjai kol kas nepučia nuolat stebimoje mūsų kasdienybėje. Nelaukim, kol mums leis prisijungti prie interneto, kad galėtume rašyti savo blogą. Jau pats laikas mums peršokti kontrolės sieną.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s