Tylinti žiniasklaida

Kadangi pastaruoju metu buvome apsupti įvairių svarbių datų minėjimų ir ta proga rengtų švenčių, neatkreipėme dėmesio į kovo 14d. Kubos žiniasklaidą. Televizijos naujienos parengė ilgus reportažus apie pasiaukojantį žurnalistų darbą ir jų ištikimybę Revoliucijai. Keletas korespondentų gavo diplomus už gerą darbą ir nepriekaištingą ideologinę poziciją, tuo tarpu dienraštis Granma skyrė daug dėmesio savo paties garbinimui.

Būtent tomis dienomis, kai buvo švenčiamos šios šventės, Amerikos prezidentas Barakas Obama sušvelnino suvaržymus Amerikoje gyvenantiems kubiečiams keliauti į Salą. Iki šiol galioję apribojimai neleido emigravusiems kubiečiams aplankyti savo šeimų dažniau nei vieną kartą per trejus metus. Taip pat buvo ribojamas saloje gyvenantiems giminaičiams siunčiamų pinigų kiekis. Vargingai šalies ekonomikai iš JAV siunčiami pinigai yra kaip deguonis išgyvenimui. Šalies, kurios didelė dalis piliečių gyvena kitame krante, žiniasklaida turėtų mirgėte mirgėti šia naujiena. Šis atvejis turėtų būti analizuojamas visose žurnalistikos mokyklose kaip pavyzdys.

Deja, Kubos spauda šį teigiamą iš Baltųjų Rūmų atėjusį poslinkį paminėjo vos keliais žodžiais. Oficiali tyla buvo vienintelis atsakymas. Nors žmonės gatvėje tik ir kalba apie tai, o motinos nekantriai ruošiasi ir laukia iš Šiaurės atvykstančių vaikų, oficialios žiniasklaidos priemonės į tai reaguoja atsargiai. Šiuo metu žurnalistai labiausiai domisi tokiomis temomis kaip bulvių derlius, pasaulio beisbolo čempionatas, bolivarietiška revoliucija – ir žinoma – Kubos žiniasklaidos dienos šventės.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s