Jaunimo nedarbas

Kai kurie ypač įdomūs statistiniai duomenys niekuomet neskelbiami žiniasklaidos priemonėse. Dėl galimo stipraus poveikio, jie slepiami. Kartu su dideliu savižudybių skaičiumi slepiama ir tikroji bedarbių armija. Žinių laidos ir propagandinės iškabos bando mus įtikinti, kad gyvename visuomenėje, kur visi turi galimybę rasti darbą, neva darbo neturi tik tie, kurie jo net nenori turėti, ir tie, kurie tingi dirbti. Tiek daug laisvų ir negaminančių rankų, žinoma, parodo sistemos trūkumus – per tiek metų viskas išsigimė taip, kad vieni apsimeta, kad dirba, o kiti moka juokingą atlyginimą.

Prieš kelias dienas vienoje televizijos laidoje buvo trumpai užsiminta apie jaunimo nedarbą, tačiau bedarbių skaičius nebuvo paminėtas. Paprastą darbo dieną Havanoje galima nesunkiai pamatyti, kiek žmonių neturi darbo, iš kurio galėtų pragyventi. Parkai, šaligatviai ir kiekvienos gatvės kampas pilni žmonių – šis vaizdas kur kas patikimesnis už bet kokias statistikas. Specialistė priešais kameras kalbėjo itin atsargiai. „Daug jaunuolių nesupranta savo pačių norų ir polinkių, todėl kartais nesutinka dirbti kai kurių darbų“ – teigė ji. Jos žodžius palydėjo pokalbis sociokultūrinių studijų fakultete, Granmos provincijoje, – neseniai mokslus baigę studentai skundėsi, kad jiems po studijų pasiūlytos tik valytojų ir vabzdžių inspektorių* darbo vietos.

Tiek visokių burtažodžių ir užkalbėjimų vien tam, kad nereiktų pripažinti, kad kol atlyginimai bus tokie žemi, jaunuoliai neturės jokios motyvacijos dirbti. Kalba neina apie pasiaukojimą ar kvietimą gelbėti Tėvynę savo kasdieniais darbais, bet apie tai, kad visiems turi būti mokama ta pačia valiuta, ir kad iš atlyginimo būtų galima gyventi padorų gyvenimą. Sukurtas „naujasis žmogus“ ne tiek jau daug ir skiriasi nuo kitų žmonių: jis tiesiog nori skirti savo laiką tam, kas mainais jam padeda susikurti gerovę. Specialistams tai neturėtų būti taip sunkiai suprantama, ir nereiktų to sistematikai maskuoti statistikoje.

*Vabzdžių inspektoriaus darbas – tikrinti, ar butuose ir namuose nėra užsiveisę kokių sveikatai pavojingų vabzdžių.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s