Kas dabar pasirašo leidimus?

Automobilio pirkimas panašus į Indianos Džonso nuotykius: gali baigtis miokardo infarktu ar dešimtmetį trunkančiu laukimu. Ilgą laiką buvo galima įsigyti automobilį tik pagal paskyrimų sistemą, kuri rėmėsi kiekvieno nuopelnais. Puikus darbuotojas, atidirbęs tūkstančius valandų savanoriško darbo ar buvęs karinės misijos Angoloje ar Etiopijoje narys, jautėsi laiminguoju, jei jam leisdavo įsigyti Moskvičių ar Ladą. Aukščiausio lygio profesionalai universitetuose ir kituose mokslų įstaigose konkuravo dėl riboto paskirtų automobilių kiekio. Tuo tarpu valstybės tarnautojai galėjo tikėtis modernesnių, Valstybės dirbtuvėse pagamintų, modelių.

Kai sugriuvo subsidijų tiekimo vamzdžiai iš Kremliaus į salą, baigėsi ne tik automobilių bet ir buitinės technikos dalyba už nuopelnus. Automobilius ir vėl buvo galima įsigyti už pinigus. Žinoma, išliko selektyvus filtras tiems, kurie nori įsigyti neseniai atvežtą Citröen, Peugeot ar Mitsubishi. Seni automobiliai, pirkti prie 1959, taip pat gali būti parduodami, tačiau draudžiama perleisti kitam savininkui. Visi reguliavimai galiausiai pripažįsta, kad viskas, ką įsigijome „tikrojo socializmo“ metais, iš tiesų yra tik pusiau nuosavybė – jos niekam negalima perduoti, be to, ją gali lengvai konfiskuoti.

Ir šiandien, nors kai kurios parduotuvės vitrinose ir eksponuoja modernius visureigius ir mikroautobusiukus su oro kondicionieriumi, – joks kubietis negali jose nusipirkti automobilio net jei tam turi pinigų. Prieš tai dar reikia gauti leidimą – ši procedūra užtrunka metų metus. Visų pirma, nuodugniai išnagrinėjami jūsų pajamų šaltiniai, po to dar patikrinama, ar pirkėjas yra ideologiškai „švarus“. Jau beveik dešimtmetį parašą ant šio leidimo dėdavo Calos Lage – Ministrų Tarybos viceprezidentas, kuris prieš keletą savaičių buvo atstatydintas. Taigi dabar, kilus šurmuliui dėl jo pakeitimo, daug kas klausia: „Kas pasirašys ant leidimo pirkti taip išsvajotą automobilį?“

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s