Trys puodeliai ir jokio sultinio

Šį kartą buvo labiau tiesmukiški: „Jums neleidžiama keliauti“ – taip man pranešė beveik miela žemo ūgio moteriškė, vilkinti žalios spalvos uniformą. Visas procesas, susijęs su leidimu išvykti iš šalies, užtruko neilgai. Baigėsi tuo pačiu neigiamu atsakymu. Pareikalavau paaiškinti man, kodėl priimtas toks sprendimas. Tačiau ji tebuvo siena tarp mano reikalavimų ir savo slaptų viršininkų.

Kol man pranešė apie eilinį „ne“, prisiminiau prieš porą mėnesių Miguelio Barnet pasakytus žodžius. Kubos Rašytojų ir Menininkų Sąjungos (Ispaniškai UNEAC) prezidentas pareiškė, kad visi kubiečiai gali keliauti, išskyrus tuos, kurie skolingi teisingumui. Praleidau visą dieną bandydama prisiminti kokią nors su manim susijusią atvirą bylą, tačiau nepavyko. Esu išsimokėjusi kreditą net ir už kaitinimo puodą, kurį pirkau normuotų prekių rinkoje, ir kuris veikė tik du mėnesius.

Niekada nesu gavusi oficialių kaltinimų, tačiau esu nuteista draudimu išvykti iš Salos. Šio apribojimo nepadiktavo teisėjas, tad niekam negaliu pateikti apeliacijos. Šį sprendimą priėmė didysis prokuroras – tam turintis visas teises – ant kurio laikosi visa Kubos valstybė. Šis žiaurus valdovas nusprendė, kad šalia manęs sėdinti senučiukė negaus leidimo išvykti, nes jos sūnus „dezertyravo“ iš medikų misijos. Kartu laukiantis vaikinas irgi negalės keliauti, nes jo sportininkas tėvas šiuo metu žaidžia po kita vėliava. Bausmių sąrašas ilgas, jų priežastys skirtingos – visi šie žmonės yra „įkalinti saloje“ per prievartą. Labiausiai gaila, kad dauguma iš jų tyli, ir vis laukia, kad už jų gerą elgesį vieną dieną jiems vis dėlto bus leista išvykti.

Visi tie, kurie negavo leidimo išvykti, pirmiausiai turėtų kreiptis į naivųjį UNEAC prezidentą, galbūt jis galėtų paaiškinti, už kokį nusikaltimą esame nuteisti.

*Papildau neigiamų atsakymų kolekciją nauju dokumentu. Taip pat pridedu ir savo vizas, kad matytųsi, jog susiduriu su sunkumais, ne nuvykti į kitas šalis, o išvykti iš savosios.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s