Apie anūkus ir lygiadienius

Prieš šešerius metus, ankstyvą rytą, jie išsivežė Adolfą, prieš tai padarę kratą jo namuose. Lyg jis būtų buvęs koks pavojingas teroristas. Jo kukliame bute Centrinėje Havanoje nerado nei ginklų, nei cheminių medžiagų, tačiau jo popieriuose buvo saugoma daug nuomonių, parašytų be leidimo. Jis buvo teisiamas tokiomis pat paskubomis – iškart po suėmimo – kaip ir kad kadaise buvo nušauti trys jaunuoliai, pagrobę motorinį laivelį, kad pabėgtų į Floridą. Lygiadienis jau buvo visa čia pat, tačiau mums visiems atrodė, kad tos nakties tamsa tegali būti pavadinta – 2003-ųjų Juoduoju Pavasariu. Net karas Irake nesutrukdė šiai žiniai pasklisti ne tik tarp septyniasdešimt penkių sulaikytųjų draugų ir jų šeimos narių. Senas ir daug kartų naudotas triukas pasinaudoti tuo, kad visi žvelgia į kitą pusę, šįkart neišdegė.

Iš kalėjimo Ciego de Avila mieste, šią savaitę jis paskambino pranešti, kad jo duktė Joana laukiasi. Greičiausiai jis negalės išvysti, kaip kalasi pirmieji šio vaikelio dantukai, mat tie užsispyrėliai jį nuteisė penkiolikai metų. Jo laisvė pavirto koziriu, kuris kada nors bus panaudotas politiniame žaidime, tik niekas nežino nei kaip, nei kada. Regis jo išėjimą iš kalėjimo gali nulemti tik vienas žmogus – gyvenantis agonijoje ir vis dar nepasiduodantis. Šiam gęstančiam senoliui Adolfo ateitis – laisvė ir gyvenimas pliuralistinėje Kuboje – turbūt sukelia daugiau skausmo nei jį nuolat badančios lašelinių adatos bei kitos injekcijos. Nepaisant begalinės valdžios, kurią turi šis sergantis aštuoniasdešimtmetis, jis niekaip negalės sutrukdyti šio paprasto anglų kalbos mokytojo anūkui sužinoti apie jį iš istorijos knygų kaip apie kaprizingą vadą, kuris jo senelį pasodino už grotų.

Kovas jau nebėra tas mėnuo, kai dienos būna tokios pat ilgos kaip ir naktys, nes virš mūsų kabo nuolatinis laisvių užtemimas. Aš vis žiūriu ir žiūriu, ir man atrodo, kad esam tarp prietemos ir saulėgrįžos. Ten, priešais, matau savo vaikus ir Joanos vaikus, apšviestus nuolatine šviesa.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s