Labai vyriškos kalbos

Vis dar saugau dujokaukę, kurią užsitempusi karinių treniruočių pradinėje mokykloje metu su visais lėkdavau į prieglobstį. Mes su bendramoksliais jau buvome pradėję bijoti, kad kada nors teks slėptis kokio nors pastato rūsyje, lauke krintant bomboms. Šiuo metu mieste matomos nuolatinių antpuolių pasekmės. Deja, jas lėmė vietiniai blogos administracijos sviediniai ir ekonominio centralizmo kulkos. Tiek ruošėmės mūšiui, kuris taip niekad ir neįvyko, nuolat buvom jam pasiruošę, tačiau visą tą laiką pagrindiniai mūšiai vyko tarp mūsų pačių. Užsitęsusi kova tarp tų, kuriems jau iki gyvo kaulo įgriso kalbos apie karą, ir tų, kuriems reikia „aplinkos, kurioje nepritarimas reiškia išdavystę“.

 

Ne viena kubiečių karta užaugo ant sienų ir tvorų skaitydama apie galimą šiaurės invaziją perspėjančius užrašus. Fone vis dar girdimi aktyvūs raginimai priešintis, tik niekas jau nebežino kam ir dėl ko. Mes turėtume būti kaip kareiviai, miegantys su viena atmerkta akimi, kad suskambus trimitui galėtume iškart šokti ant kojų. Tik viskas yra netai, pagrindinę kovą mumyse laimėjo abejingumas ir dauguma mano vaikystės draugų pasirinko gyventi egzilyje, o ne apkasuose.   

 

Jau pavargau kelis dešimtmečius iš eilės klausyti to paties, jau pavargau nuo žalioje uniformoje susisukusio mačio, pavargau nuo nuolat kartojamo būdvardžio „vyriškas“ siejamo su verte, ir galvojimo, kad vyriška drąsa yra svarbesnė už moterišką švelnumą. Visais savo progesteronai laukiu, kada gi šios tvirtos kalbos įsileis tokius žodžius kaip „gerovė“, „susitaikymas“, „harmonija“ ir „sugyvenimas“.

 

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s