Cuba performance

Prieš kelias dienas mūsų namuose žiūrėjome dokumentinį filmą Cuba performance apie menininkų grupės Omni Zona Franca veiklą. Namų svetainė prisipildė žmonių, tarp jų buvo ir keletas užsienio autorių, dalyvavusių Knygų mugėje, visi jie užlipo į keturioliktą aukštą. Pagrindinis filmo veikėjas Amaury nepasirodė, nes prieš keletą dienų jam gimė sūnus. Dabar jo gyvenimas yra palutės ir nemigo naktys. Buvo penktadienis trylikta, švietė pilnatis, bet prietarai mums nesutrukdė keletą valandų pasimėgauti kūryba, laisve ir iškrova.

 

Dokumentinio filmo režisierė Elvira Rodríguez Puerto kelias savaites praleido šalia Eligio, Davido ir kitų Alamaro* menininkų. Šis artimas bendravimas jai leido puikiai parodyti poezijos, tapybos, zen ir grafiti mišinį, kuriuo šie savamoksliai talentai užpildė kažkada suprojektuoto „naujojo žmogaus“ miesto gatves. Tai griozdiškas ir stigmatizuotas rajonas rytinėje miesto dalyje. Šiandien mažai kas nori jame gyventi, čia stūkso begalybė vienodų betoninių daugiabučių. Čia gyvena ir kuria Amaury – aukštas juodaodis vyras, ant galvos dažnai nešiojantis šachtininko šalmą ir segintis platų sijoną. Jis moka į savo menines akcijas įtraukti šio rajono gyventojus, priverčia juos užmišti tuščius maišelius, su kuriais jie grįžta iš turgaus, padeda jiems nusimesti skepticizmo, kuris juos lydi kasdien, grimasas.

 

Nors mums ir atrodo, kad tai kasdienybė, mūsų gyvenimas iš tikrųjų yra pilnas vaidybos ir skulptūrų, pilnas simbolizmo,. Tokį įspūdį man palieka šio besišypsančio poeto, kuris vaikšto pasiremdamas medine lazda, filosofija. Laukti autobuso, stovėti eilėje prie kasdienio duonos davinio, keistis prekėmis juodojoje rinkoje, susikonstruoti mažą plaustą, kad išplauktum į jūrą, ir net apsimesti, kad su viskuo sutinki – tai tik dalis scenarijaus, kuri patys vaidiname jau keletą dešimtmečių. Tik mums trūksta happeningo gyvumo ir spontaniškumo, kuriais gyvena Amaury, – toli nuo baimės, formalumų ir kontrolės.

 

*Alamar – didelis neišvaizdžių daugiabučių gyvenamasis rajonas rytinėje Havanos dalyje, jis buvo planuojamas kaip „naujojo žmogaus“ rajonas.

 

 

„Cuba performance“ peržiūra mūsų namuose.

Aš buvau dokumentinių filmų nakties DJ.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s