Išplukdyk mane į plačią jūrą*

Žemėje, kuri iš visų pusių yra apsupta vandens, jūreivis yra jungtis su kita puse, jis yra vaizdų, kurių salos gyventojai niekada nematė, nešėjas. Kubos atveju tas, kuris dirba laive, gali užsienyje nupirkti daugybę mūsų rinkoje neregėtų prekių. Jis kaip Ulisas po mėnesius trukusių kelionių grįžta su pilnu lagaminu lauktuvių šeimynai. Jūrininkai yra jungtis tarp buitinės technikos, atkeliaujančios laivų pilvuose, ir juodosios rinkos; tai jie mums atneša naujausias madas kur kas anksčiau nei tai padaryti nusprendžia vidaus prekyba besirūpinantys biurokratai.

 

Pastaraisiais dešimtmečiais būti „prekiaujančiu jūreiviu“ reiškia priklausyti išskirtinei gildijai, galinčiai nuvykti toliau nei horizontas ir atvežti šiose platybėse niekad neregėtų daiktų. Pirmuosius mano matytus džinsus, juostinius magnetofonus ir kramtomąją gumą atvežė būtent šie laimingieji įgulos nariai. Dar jie atvežė elektroninius laikrodžius, spalvotus televizorius, net kai kuriuos automobilius, kur kas patrauklesnius nei Lada ar Moskvič.

 

Jūreivio giminaičiai ilgus išsiskyrimo mėnesius sušvelnina ekonominiu balzamu, jie žino, kad jis apsilankys uostuose, kur ras pigesnių ir geresnės kokybės prekių nei Kubos parduotuvėse. O kai ateina pensijos laikas, tuomet tenka užmesti inkarą ir gyventi iš to, ką pavyko atsivežti ir to, kas liko atmintyje.

 

Pasakoju šią istoriją apie laivus, jūrininkus ir juodąją rinką, nes Oskarui, blogerės iš Sin Evasion vyrui, kuris yra jūreivis, grasinama atleidimu iš darbo. Priežastis: jo žmonos Miriam Celaya sprendimas nusimesti kaukę ir toliau rašyti savo nuomonę atvirai. Bausmė: palikti šeimą be pajamų šaltinio. Dėl to, kad ji laisvai plaukioja internetiniame tinkle, jis gali netekti galimybės skrosti tikrus vandenis.

 

* Iš vaikiškos dainos „Popierinis laivelis“.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s