Tarp dviejų sienų

 

Šiandien, 15 valandą, pristatėme Orlando Luís Pardo Lazo knygą. Prieš tai mums teko mėtyti pėdas miesto gatvėse, kad atsikratytumėme dviem „apsauginiais“, kurie mus sekė, bet galiausiai pavyko ties Kapitolijumi įšokti į autobusą, kuris tuneliu mus nuvežė į kitą įlankos pusę. Šios trumpos kelionės iki La Cabaña tvirtovės metu mus lydėjo įtampa, baimė ir abejonė. Orlando galvojo apie savo motiną, kurią kankino aukštas spaudimas dėl grasinančių telefoninių skambučių. O aš galvojau apie Teo, jis buvo mokykloje, ir nė nenutuokė, kad galbūt grįžęs namo juose nieko neberas. Laimei, tai buvo tik vaiduokliškos nuojautos.

 

Policijos agentų užduotis – kaip supratome vėliau – buvo mus išgąsdinti, tačiau prieš susirinkusios užsienio spaudos kameras ir rašytojus jiems tai nelabai pavyko. Susitikimą pradėjome sėdėdami ant žolės, pradžioje kalbėjome su penkiolikos žmonių grupe, o baigėme plojant daugiau nei keturiasdešimčiai. Mus nustebino tai, kad dalyvavo jauni rašytojai ir poetai, leidžiantys knygas valstybinėse leidyklose. Dalyvavo ir Lotynų Amerikos rašytojai, palaikę mus gerais žodžiais ir apkabinimais. Taip pat dalyvavo Gorki ir Ciro iš grupės Porno para Ricardo, blogėrė Claudia iš Octavo Cerco, Lía Villares iš blogo Habanemia, Reinaldo Escobar iš Desde aquí, Claudio Madam ir kiti, kurių vardų neminėsiu, kad neužtraukčiau jiems bėdos.

 

Kitoje gatvės pusėje mūsų persekiotojų grupė filmavo viską, kad vyko. Šalimais buvo suorganizuotas renginys, kurio metu kelių pradinių mokyklų moksleiviai į orą leido aitvarus, o lygiai trečią valandą renginį paįvairinimo įkyraus regetono garsai. Nepaisant visko, mums pavyko atsiriboti nuo tos trikdančios aplinkos ir įsijausti į Boring Home, pakilti keletą centimetrų nuo šios dulkėtos stebimųjų ir stebinčiųjų realybės. Nuo tos vietos, kur sėdėjau, La Cabaña tvirtovės sienos man atrodė labiau apgriuvusios, jose žiojėjo skylės.

 

Čia galite parsisiųsti Orlando Luís knygą.

 

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s