Boring Home

Žinau tokių knygų, kurios jų autoriams atvėrė stigmas, pažįstu tokių autorių, kurie, leisdami knygą, žino, kad ant savo darbų užtrauks tamsų šešėlį. Kas kam labiau kenkia, kai kurie atvejai mums rodo, kad kartais literatas yra toks pat „sudėtingas“ kaip ir jo tekstai. Orlando Luís Pardo Lazo persona buvo pagrindinė priežastis dėl kurios jo apsakymų rinktinė pavadinimu Boring Home nebuvo pristatyta Tarptautinėje Havanos knygų mugėje 2009. Jis ir jo polinkis viską komplikuoti, ieškoti žodžių žaismų realybėje, kuri geriausiai suprantami skambūs šūkiai. Dar blogiau. Jo fotokameros lęšiai vagia vaizdus, prieštaraujančius oficialiajai ikonografijai. Juose nėra nei obuolio, nei Adomo, tik gyvatė.

 

Dėl radioaktyvumo, kurį spinduliuoja Orlando, sustojo spausdinimo mašinos, išsigando redaktoriai, o kai kurie jo paties draugai liovėsi su juo sveikinęsi. Jo vardas dingo iš valstybinių institucijų remiamų ir globojamų rašytojų sąrašų, taip pat buvo išbrauktas iš mugės katalogo. Bet Lawtono* keistuolis sugebėjo savarankiškai atspausdinti knygą ir nori ją pristatyti. Jo draugai – tokie patys atskirti nuo visko kaip ir jis – nusprendėme jam padėti rengiant alternatyvų pristatymą. Pirmadienį, vasario 16 dieną, trečia valandą šalia La Cabaña tvirtovės.

 

Visas renginys tebūtų buvęs draugiškas pasisėdėjimas pievoje aptariant savarankiškai išleistą knygą. Jei ne grasinimai. Nuo vakar Kultūros ministerijos intranete cirkuliuoja elektroninis laiškas**, perspėjantis mus dėl galimų represijų, jei bus surengtas alternatyvus apsakymų pristatymas. Ir vėl tie patys kaltinimai darbu Imperijai – Kur jūsų originalumas?! – ir grasinimai susidorojimu. Visa tai tik pareklamavo Boring Home, be to, padovanojo geriausią pristatymo kalbą, kokią tik galėtų pasakyti uždraustas rašytojas.

 

Susitiksime ten, jei mums leis atvykti.

 

* Lawtonas – labai didelis ir skurdus Havanos gyvenamasis rajonas.

**Laiško vertimas žemiau.

 

 

Kultūros ministerijos intranete cirkuliuojantis elektroninis laiškas (rašybos klaidos varduose netaisytos):

 

Girdėjau kalbant, kad elektroniniais paštais cirkuliuoja žinutė, reklamuojanti pirmadienį netoli La Cabaña vyksiantį  Orlando Luis Pardo Lazo knygos pristatymą, knygą pristatys liūdnai pagarsėjusi blogerė Yoanni Sánchez, gerai apmokama imperijos.

 

Prieš keletą mėnesių taip pat cirkuliavo Pardo Lazo nuotraukos, kuriose jis masturbavosi ant Kubos vėliavos, toks elgesys yra žeminantis šioje ir kitose šalyse, nes tai yra šalies simbolio įžeidimas. Jo literatūriniai darbai mažai žinomi, be abejo, šis įvykis buvo išplatintas kaip propaganda prieš Kubą.

 

Pardo Lazo pavirto Yoanni ir jos klikos marionete.

 

Netikiu, kad bus leista surengti šį kvailą renginį, o jei vis dėl to jį surengs, tai ne juokais išsigąs, lygiai taip pat kaip skaičiau jų „kvietimą“, taip pat gavau žinių apie tai, kad ten jų lauks nemalonios staigmenos.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s