Revoliucija.com

Uždaroje Konvento Rūmų salėje šiandien baigėsi informatikos kongresas, jame dalyvauti galėjo tik užsieniečiai ir specialias akreditacijas gavę Kubos atstovai. Visaip bandžiau patekti į renginį, bet nepriklausau jokiai oficialiai organizacijai, tad nepavyko. Laikraštis Juventud Rebelde* prieš renginį išspausdino optimistinį Informatikos ir Komunikacijų Viceministro interviu, pilną skambių frazių apie ateitį. Tik nežinia, kada bus ta žadama ateitis – kitą savaitę ar kitą dešimtmetį. Šis interviu kai kam galbūt iš naujo suteikė vilčių apie masinę Interneto prieigą. Deja, įdėmiai perskaičius, šio valdininko atsakymus, mane apima nerimas.

 

Jis nė kiek nekritikuoja nei cenzūros veiklos, nei pastaruoju metu itin dažno internetinių puslapių blokavimo Kubos tinkluose. Ideologinius skirtumus jis įtraukia į tą patį sąrašą, kuriame yra ir „turinys, kurstantis terorizmą, ksenofobiją ir pornografiją…“. Į tą patį monstrų klubą įtraukia „be abejo, ir Kuboje įsitvirtinusios tvarkos sugriovimo kurstymas bei atvirai kontrrevoliucinis turinys“. Šis, paskutinis būdvardis man patvirtina, kad mūsų galimybė prisijungti prie tinklo priklauso nuo daugybės kriterijų, o ne nuo internetinio ar satelitinio ryšio pajėgumų.

 

Nerimauti neverta, Internetas niekada netaps mums iš dangaus krintančia mana, jis netaps nei privilegija, skiriama už mūsų gerą elgesį, nei atlygiu už nuolatinius plojimus. Šį kartą taip nebus. Tikroji Revoliucija.com vyksta paraleliai, ji prieštarauja normavimo logikai, kurią stengiamasi įvesti net ir virtualiame pasaulyje. Ši Revoliucija be barzdočių**, be šaunamųjų ginklų ir be lyderio, šaukiančio iš tribūnos. Ji slenka iš lėto ir kol kas išsibarsčiusi, bet vieną gražią dieną pasieks visus kubiečius. Nors jos generolų vardai ir keistoki – Gmail, WordPress, Skype, Facebook – tačiau jie neskaldo ir neskirsto, jie jungia žmones.

 

Iš tikrųjų ši technologinė revoliucija užtruks daugiau nei penkiasdešimt metų; ministerijos, elektroniniai filtrai ir nematerializuojami pažadai dėl Interneto prieigos nepajėgs jos sustabdyti. Net ir šiandien, kol už uždarų durų vyksta renginys Informatika 2009, kažkur atsiveria plyšys, pro kurį pralįsim be leidimo.

 

* Dienraštį „Juventud Rebelde“ („Maištingas jaunimas“) leidžia Jaunųjų Komunistų Sąjunga.

** Barzdočiais (barbudos) vadinami revoliucionieriai –  Fidelis ir jo bendražygiai.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s