Poreikių sąrašas

Mano draugės Yuslemi kišenė dar neatsigavo po paskutinio susirinkimo sūnaus pradinėje mokykloje. Dalis mokytojos ir tėvų susitikimo buvo skirta klasės reikmėms aptarti, ypatingai svarbus klausimas – kiek pinigų turi duoti kiekviena šeima, kad būtų galima nupirkti itin reikalingą ventiliatorių. Klasės valymo klausimo aptarimas užtruko beveik dvidešimt minučių, be to, kiekvienas tėvas gavo užsakymą – artimiausiu metu vienam teks atnešti miltelių, kitam kilimėlį grindims ir šluotą. Be to, teks sumokėti penkis pesus kas mėnesį nuo kiekvieno mokinio, pinigai bus mokami moteriškei, kuri valys klasę kartą per savaitę.

 

Mokykloje nėra valytojų. Dėl mažų atlyginimų niekas nesutinka imtis tokio darbo. Tad nelegaliai bus samdomas žmogus, greičiausiai tai bus pensininkė, kuri neturės nei jokios darbo apsaugos, nei teisės į atostogas, nei sulauks pagalbos ligos atveju. Europoje tai vadinama „juodu darbu“, Kuboje – veikla „iš kairės“.

 

Kai jau atrodė, kad susitikimas baigėsi, atėjo kitokių poreikių eilė. Mokytoja paklausė, ar kas nors galėtų sutaisyti gerokai aplūžusias kėdes, vienas ponas pakėlė ranką ir sutiko tai padaryti. Kitas pažadėjo nupirkti durų spyną, o viena mama įsipareigojo atspausdinti matematikos egzaminų, kuriuos vaikai laikys mėnesio pabaigoje, užduotis. Mokykloje nėra nei spausdintuvo, nei kopijavimo aparato, taigi egzaminų užduočių paruošimas priklauso nuo kurio nors tėvelio, dirbančio valstybinėje įstaigoje, turinčioje tam reikalingus išteklius. Visi poreikiai buvo priimti kaip normalus dalykas, o mokytoja, baigusi skaityti sąrašą, pareiškė, kad susirinkimas buvo labai sėkmingas.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s