Nostalgija picai

Privatus picų ir kitų produktų pardavėjas Santjago de Cuba mieste

 

Septyniasdešimtaisiais jos su didžiule jėga įsiveržė ir išsklaidė normuotos maisto rinkos pilkumą. Kasdienius ryžius su pupelėmis užgožė įvairiaspalvės picos. Kiekvienoje provincijoje buvo pastatyta picerija ir sukurtas savas, vietinių mėgstamas receptas, kuris bet kurį Viduržemio virtuvės šefą priverstų rautis plaukus nuo galvos. Storapadės, su daug pomidorų, traškiais pakraštėliais – būtent tokios picos įsirėžė į keleto kubiečių kartų atmintį.

 

Po to mus užklupo devyniasdešimtųjų metų krizė ir šios pačios itališkų picų užeigėlės pardavinėjo tik apelsinų žievelių arbatą ir cigarus. Mes buvom pilni nostalgijos lazanjai ir spagečiams, kurių galėjome paragauti „auksiniais“ sovietų subsidijų laikais. Maisto tema tapo neišvengiama visuose draugų susibūrimuose, iš visų dalykų labiausiai buvo ilgimasi picų. Kai 1994 dėl maisto nepritekliaus ir nesitaikstimo su esama situacija kilo vadinamoji plaustininkų krizė* valstybė leido žmonėms imtis asmeninės veiklos. Būtent šių smulkių verslininkų dėka pas mus vėl grįžo išsiilgtieji miltiniai gaminiai.

 

Daugybė eilinių Kubos darbininkų dabar priklauso nuo „gatvės“ picų, kurios parduodamos iš privačių rankų. Būtent pica jie papildo savo menkus pietus darbovietėje. Deja, pastaraisiais mėnesiais šiose šeimyninėse užeigėlėse pasiūla labai sumažėjo. Po prasiautusių uraganų prasidėję neformalios rinkos persekiojimai sužlugdė daugybę tokių nepriklausomų prekeivių. Sustiprinus priežiūrą, vis sunkiau valstybinius išteklius panaudoti savais tikslais**, o prieigos prie didmeninės prekybos šie smulkūs verslininkai neturi. Bijoma, kad šis liaudies maistas galiausiai bus parduodamas tik už konvertuojamus pesus ir vėl taps mums nepasiekiamu. Liūdnai juokaujama, kad pica, neiškentusi tiek klastočių ir keistų priemaišų, repatrijavo į Italiją.

 

*Žmonės ėmė masiškai konstruoti plaustus ir plaukti į Floridą.

**T.y. pavogti ir perparduoti juodojoje rinkoje.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s