Dvi darbotvarkės

Dvigubas gyvenimas, kuriame esame įkalinti – tarp oficialios versijos ir realybės mūsų gatvėse – taip pat lemia poreikių skirtumus. Mums reikalingų dalykų sąrašas pasidalija į dvi darbotvarkes. Pirmoji – ta, kurią tvarko valdžia – apima entuziastingus reikalavimus išlaisvinti penkis Kubos šnipus kalinamus JAV, taip pat reikalavimus išduoti Posada Carriles, kuris buvo apkaltintas lėktuvo susprogdinimu skrydžio metu 1976 metais. Oficialiai teigiama, jog neužtenka to, kad Obama uždarė kalėjimą Guantanamo bazėje, dar reikia, kad grąžintų jos teritoriją kubiečiams. Žinoma, dar pridedamas raudonai pabrauktas paragrafas apie amerikiečių blokadą.

 

Visai kitokie poreikiai liaudies sudarytoje darbotvarkėje. Pirmasis klausimas sąraše – kas nutiko toms „struktūrinėms reformoms“, apie kurias tiek buvo kalbama prieš dvejus metus? Toliau eina nuolat kartojamas prašymas nuimti tramdomuosius marškinius piliečių ekonominėms iniciatyvoms. Šioje virtualioje darbotvarkėje ne vieno ranka įrašytas noras galiausiai panaikinti visus apribojimus, susijusius su išvykimu iš šalies ir grįžimu į ją, noras laisvai bendrauti ir galėti patiems pasirinkti, kaip bus ugdomi mūsų vaikai, noras uždirbti atlyginimą ta pačia valiuta, už kurią parduodama daugiausia prekių. Visa tai ir dar daugiau būtų piliečių norų ir vilčių kataloge, jei tik kas norėtų jį pavartyti.

 

Tas pats ir oficialiu dokumentu apie žmogaus teises, kuris šiandien pristatomas Žmogaus Teisių Taryboje. Tai tik fiktyvus apibendrinimas. Tai tik legenda, užrašyta rožiniu rašalu, naudojant triumfalistinį žodyną. Ji šviesmečiais nutolusi nuo tikrovės, kuria mes gyvename. Šį raštingų dėdžių parašytą kūrinį reikia skaityti, kaip tekstą, kurio autoriai vengia rašyti tikrojo žlugimo dienoraštį.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s