Endofobija

 

Telekomunikacijų įmonės ETECSA biuras Cespedes parke Santjago de Cuba mieste

 

Diskriminuojantis ir žeminantis kitokio, svetimo atmetimas. Keista endofobija, kai atstumiami tokie patys kaip  ir visi, kai iš jų atimamos teisės kurias turi jų bendrapiliečiai – tai dažnas reiškinys šioje Saloje. Vienas iš ryškiausių įvykių kelionėje į Santjago de Cuba buvo būtent tai, kad negalėjau naudotis tomis pačiomis paslaugomis kaip užsieniečiai turistai, vaikštantys tomis pačiomis to paties miesto gatvėmis.

 

Šalia Cespedes parko yra įsikūręs modernus telekomunikacijų bendrovės ETECSA biuras, čia galima ir faksą išsiųsti, ir prisijungti prie Interneto. Tačiau tai įmanoma tik tuo atveju, jei galite įrodyti, kad negimėte Kuboje ar kad jau daugelį metų gyvenate už šimtų kilometrų nuo šios šalies. Supratau tai pamačiusi stebinčias pardavėjų akis. Jos atidžiai nužiūrėjo mano rūbus, bandydamos nustatyti, ar aš užsienietė, ar jų tautietė. Kadangi moku meistriškai suktis iš panašių situacijų, pradėjau kalbėti tarzanišku anglų ir vokiečių kalbų mišiniu, jos patikėjo ir pardavė man interneto prieigos kortelę.

 

Iš ten ir nusiunčiau įrašą apie praeitą sekmadienį, turėjau progą dar kartą įsitikinti, kaip atėjusiems kubiečiams buvo neleista prisijungti prie Interneto. Be jokių argumentų, tiesiai šviesiai atsakant, kad „Internetas tik turistams“. Mano bendrapiliečiams taip ir nebuvo leista prisėsti prie laisvų kompiuterių salės gale. Vienas vyriškis paprotestavo. Pasakė kažką panašaus į „tai yra nepagarbu“, ir aš nebeištvėriau toliau apsimetinėti vokiete, ir prie jo žodžių dar pridėjau: „tai yra viena iš nepagarbų ilgame jų sąraše“. Netrukus manęs paprašė išeiti. Bet mano tekstas jau buvo išsiųstas į erdvę, kur niekas manęs neprašo parodyti pasą.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s