Ortega y Gasset* aplanko Cachita**

Ortega y Gasset apdovanojimas padėtas šalia plakato, raginančio išlaisvinti politinius kalinius

Nuo penktadienio mes esame Santjago de Cuba. Mano mama paprašė atvežti Cobre šventovės akmenėlių, o mano sesuo, atkartodama tradicinės dainos priedainį, užsisakė „Caridad mergelę“. Žinoma, mes čia atvykome dėl kitų priežasčių: išplėsti vadinamąjį „blogerių maršruto“ virusą ir šioje provincijoje. Nors čia ir yra mažiau interneto prieigos nei Havanoje – žmonės lygiai taip pat nori reikšti savo nuomones.

Kelionė buvo tikras įspūdžių kratinys, prireiktų ne vieno įrašo, kol viską papasakočiau. Važiavau tikėdamasi rasti atvirus, šoko judesy gyvenančius žmones, bet išvykstu iš čia taip ir nepamačiusi besišypsančio žmogaus. Aikštė, kurioje Raulis Kastro vos prieš mėnesį kalbėjo apie tęstinumą, šiandien knibždėte knibžda turistus medžiojančių ar elgetaujančių žmonių. Vaikščiojau ne tik didžiosiomis gatvėmis, kurios pilnos parduotuvių už konvertuojamus pesus, bet ir nuošaliomis stačiomis gatvelėmis su griūvančiais namais. „Taupykite vandenį, nes galim pripildyti tik vieną cisterną kas dvi savaites“ – paprašė mus keturioms naktims apgyvendinusi šeimyna.

 

Šiandien, sekmadienio rytą, buvo pats įdomiausias susitikimas. Su jaunuoliais, nenorinčiais prisitaikyti, kupinais trokštančiais veikti ir keisti savo aplinką. Jie susitiko su mumis, kad sužinotų apie tai, kas yra Kubos blogosfera. Iš pradžių jie kuklinosi, o po keleto minučių jau atakavo mus begale klausimų apie tai, kaipgi galima reikšti save naudojantis virtualiais užrašais. Dar pažiūrėsim, ar jie prisijungs prie Kubos Balsų.

 

Aplankiau Caridad de Cobre mergelės šventyklą, – tai sala Saloje. Čia, ant to paties stalo, telpa ir politinių kalinių išlaisvinimui skirtos aukos, ir kariuomenės emblema. Ten palikau ir savo Ortega y Gasser apdovanojimą už žurnalistiką – tai pati geriausia vieta jam. Laimei ilga cenzorių ranka negali įeiti į jos šventovę. Aplink Cachita vis dar driekiasi viena iš nedaugelio pliuralizmo erdvių šioje saloje.

Blogerių maršruto susitikimas Santjago de Cuba

Mane nustebino, kad žemės ūkio produkcija čia tokia pat brangi kaip ir Havanoje  
Jei tik mane pamatytų mano močiutė! Su Ortega y Gasset premija prie Cachita.
Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s