Vienu žingsniu priekyje

Andy yra iš tų, kurie nelaukia. Jis turėjo mobilųjį telefoną dar tada, kai juos galėjo įsigyti tik užsieniečiai, sugebėjo įsigyti būtą už įstatymo ribų, be to jau nuo praeitų metų pardavinėja skrudintuves, kurias Granma* mums žada tik nuo 2010. Jis sukinėjasi aplink didžiąsias parduotuves, kur prekiaujama už konvertuojamus pesus, ir siūlo savo prekes, nusuktas iš valstybinių sandėlių. Jis šių laikų žmogus, o gal net ateities žmogus – ilgus metus užsitęsusių nelegalybių rezultatas.  

Jis nuomoja filmus ir serialus, nukopijuotus naudojantis per nelegalią palydovinę televiziją, kurios anteną slepia namuose, vandens saugykloje. Jo klientai nuolat prašo ko nors su seksu, daug veiksmo ir mažai politikos. Jis patenkina jų norus. Tai, kas draudžiama, yra tiesioginis jo pajamų šaltinis, o tų draudimų šioje šalyje tiek, kad jis laisvai galėtų būti uždraustos šalies karaliumi. Šiam jaunuoliui dar nėra nė keturiasdešimties, jis iš tolo užuodžia bet kokį draudimą, kuris rinkoje atveria naują nišą. Ilgametė patirtis jį jau išmokė, kad baudžiamojo kodekso laikymasis ir išgyvenimas yra nesuderinami dalykai. Į priekaištus dėl to nelegalios prekybos jis atsako, kad jis tiesiog aprūpina tuo, kuo Valstybė nesugeba aprūpinti ar parduoda už „draudžiančias kainas“ **. 

Jo etiką diktuoja kišenė ir jis yra apdūmęs akis tiems, kurie pernelyg juo pasitikėjo. Nėra nieko, kas jam neleistų naktimis ramiai miegoti, nes jis žino, kas tarp jo aukų yra tokių, kurie taip pat jau yra kažką apgavę, kad gautų naudos. Jis priklauso kartai, kuri matė, kaip jo tėvai vogė iš Valstybės, jis augo kartu su juodąja rinka ir išmokė savo vaikus žiauraus principo – imti viską, ką galima pasiimti. Gali būti, kad vieną dieną jam kas nors padės ir pasodins už grotų už tai, kad per daug skuba, tačiau tai nieko nekeičia. Šioj tautoj yra daug tokių Andy.  

*Granma – oficialus Kubos Komunistų partijos laikraštis.

** Už neįperkamas kainas.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s