Spalvų trūkumas

Šiame impresionistiniame paveiksle, kurį kuriu iš savo realybės, dažniausiai netapau ta spalva, kuri reikalinga konkrečiam įvykiui. Plačioje iš abejonių, nusivylimų ir iš mados išėjusio optimizmo atsiradusioje paletėje nėra spalvų kuriomis galėčiau pavaizduoti tuštumą. Kaip nupiešti „nieką“, kuriuo šioje saloje gyvename jau ištisus mėnesius? Kaip apskliausti įvykius, kuriuose esame įstrigę? Aplinka taip pat prarado daugelį savo tonų, tokius kaip ryškiai geltona gandų, kurių niekas daugiau nebeišgirdo, spalva. Nes niekas nebekalba ir nebespekuliuoja apie tai, kokių priemonių ketina imtis Raulis Kastro.

 

Rudas taip lauktos ir sužlugdytos žemės reformos tonas taip ir nepavirto ryškiai žaliu vaisių ir daržovių prieinamomis kainomis tonu. Jau nekalbant apie „baltosios“ kortelės* panaikinimą, kuris tik dar labiau patamsina absurdiškos kubietiškos migracijos sistemos tonus. Užuot įgavusi bruožų, ant oficialaus molberto užtempta drobė tegali pasiūlyti vienspalvį vaizdą su vieninteliu leidžiamu diskursu. Jei turėčiau tokių spalvų galėčiau tapyti pilku ant pilko ir netgi galėčiau vadintis triunfaliste.

 

Kai kas gali pagalvoti, kas užsienio prezidentų vizitai paveikslui prideda auksinės spalvos, tačiau šie spalvos gabalėliai krinta tik ant ministerijų ir vyriausybės rūmų drobės, o ne ant tikrovės paveikslo. Tai potėpiai paviršiumi, užtepti vikria padirbinėtojo ranka, su keletu brūkštelėjimų šen bei ten, kad tariami pokyčiai atrodytų įtikinamesni. Tuo tarpu aš nerandu spalvos, kuria galėčiau išreikšti inerciją, kuria išreikščiau išblukusią laike sustojusios šalies realybę.

 

 

* Baltoji kortelė – privalomas dokumentas, kurį reikia gauti norint išvykti iš šalies.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s