Misijos

Aštuntą kartą valgomajame prakiuręs stogas tave privertė vykti į medikų misiją Venesueloje. Žinojai, kad iš mėnesinio atlyginimo niekad nepajėgtum susitaupyti stogo remontui. O pardavęs ten nusipirktą buitinę techniką, uždirbsi šiek tiek armatūrai ir cementui. Be to, banko sąskaitoje Havanoje kas mėnesį tau nusės 50 konvertuojamų pesų už darbą Karakase. Tavo žmona užsiprašė lap-topo, o jauniausias sūnus Play Station.

 

Pirmosiomis naktimis miegojai blogai, nes mažą kambarį, kuriame gyvenai su dar penkiais kolegomis, iš gatvės pasiekdavo šūvių garsai. Kad nuvytum į šalį nostalgiją, bandei įsivaizduoti tėvų veidus, kai jie išvys gražius drabužius, kuriuos nusipirkai viename iš išpardavimų. Tuo tarpu Kuboje banko sąskaitoje iš lėto augo santaupos, kurias atsiimti galėsi tik baigęs misiją – tokios jau sąlygos.

 

Kažkas iš grupės tau prisipažino, kad ruošiasi kirsti sieną ir pabėgti į Majamį. Klauseisi jo drebėdamas, juk būtų galima pasiųsti velniop kiaurą stogą, naujas lubas ir užsakytą nešiojamą kompiuterį, kad galėtum panaudoti santaupas ir pradėti naują gyvenimą. Iš karto prisiminei tą beprotį, kuris pabėgo iš salos ir kuriam niekad nepavyko iš jos ištraukti savo šeimos. Pabėgėliai baudžiami atskyrimu, jiems užkertamas kelias vėl susitikti su savais.

 

Taigi tu praleidai dvejus metus gydydamas žmones ir gelbėdamas gyvybės, pats kentėdamas ilgesį, baimę ir kęsdamas apgailėtiną gyvenamąją vietą. Kaip atgaivą priėmei žinią apie tai, kad tavo žmona jau pradėjo pirkti cemento maišus stogui dengti. Atėjus grįžimo akimirkai, kažkas pranešė, kad teks pasirašyti įsipareigojimą pratęsti misiją dar šešiems mėnesiams. „Jokių problemų – už tiek, kiek sutaupiau, galbūt pavyks sutaupyti tiek, kad suremontuočiau namų sienas“.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s