CDR*

Visada sargyboje

 

Būdama maža ilgus metus klaidinga galvojau, kad Revoliucijos Gynimo Komiteto logotipas vaizduoja didelę akį su mačete. Mažai težinojau apie agresyvią šios organizacijos ikonografiją, tad įsivaizduodavau didžiulį vyzdį, stebintį mane kiekvienoje gatvėje. Daug vėliau vienas draugas man paaiškino, kad ta dalis, kur aš įsivaizdavau esant akį iš tikrųjų yra skrybėlės atvaizdas žvelgiant iš viršaus. Net ir po tokio paaiškinimo aš ir toliau jaučiau tos akies žvilgsnį kiekvieną kartą praeidama pro iškabą su raidėmis CDR.

 

Šiomis dienomis vyksta septintasis šios organizacijos kongresas. Ji giriasi turinti daugiau nei septynis milijonus narių, dauguma iš jų buvo įtraukti į narių sąrašus net neatsiklausus. Į komitetus patenkama automatiškai, lygiai taip pat kaip ir mes, moterys, automatiškai įtraukiamos į Kubos Moterų Federaciją, o vaikai į pionierių gretas. Mažai kas išdrįsta viešai pareikšti nenorįs priklausyti šioms organizacijoms, kurios šiuo metu Kuboje yra labiau formalios ir biurokratinės nei efektyvios.

 

Skrybėlės ir akies supainiojimas buvo ne vien mano vaikiškas kliedesys, bet ir pavojaus nuojauta. Kuri toliau mane išmokė, kad už durų su įspėjamuoju šūkiu „visada sargyboje“ sėdi pikti dėdės, kurie rašo ataskaitas ir skundžia kaimynystėje gyvenančius žmones. Ilgainiui taip pat sužinojau, kas dėl klaidingų vietinio komiteto prezidento parodymų nebuvo paaukštinti pareigose, kas neteko galimybės kur nors keliauti ar galimybės gauti naują būstą. Netgi sužinojau, kad didžiausias mūsų rajono nusikaltėlis yra būtent vietinio CDR viceprezidentas.

 

Tas akies vyzdys su mačete rengia savo konferenciją Konvento rūmuose. Tik aš jaučiu, kad tas, kadaise buvęs daugiaakis Argusas, šiandien tėra ciklopas su katarakta, sekimo institucija, kuri vos pajėgia sužiūrėti visas išdaigas, kurias mes krečiame.

 

*Comités de la Defensa de la Revolución – Revoliucijos Gynimo Komitetai

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s