„Voro“ sugrįžimas

„Voras“ ilsisi po ilgos kelionės Pinar del Rio keliais

Transporto priemonių trūkumas netrukdo mums judėti, tačiau reikalauja nemažai laiko ir kūrybingumo prieš leidžiantis į kelią. Havanoje pilna šimtus kartų taisytų ir pertvarkytų automobilių, kurie niekaip nepraeitų techninės apžiūros, jei ši būtų vykdoma sąžiningai, o provincijose pačios populiariausios yra gyvūnų traukiamos transporto priemonės.

Po kelionės į Pinar del Rio galiu parodyti ištisą nuotraukų kolekciją su taip vadinamais „vorais“ – tai dviračiai vežimaičiai, kažkas tarp romėniškojo currus ir primityvios karietos. Be šių alternatyvių priemonių Kubos miesteliuose būtų neįmanomas susisiekimas ir prekyba. Yra šimtai šių voragyvių „rūšių“, jie važinėja keliais ir magistralėmis, vežiodami pačias būtiniausias – ir dažniausiai nelegalias – prekes. Jie rieda senų sovietinių sunkvežimių ratais, padabintais ryškiomis spalvomis, jie uždengti nušiurusiais audiniais, kad būtų apsaugoti nuo lietaus. Visi jie yra būtinybės ir drąsos vaisiai. Jie yra gyventojų nevilties išraiška – niekas negali įsigyti automobilio jokiame salone, tačiau net ir tokioje situacijoje nesutinka liautis judėję.

„Voras“ veža lovą

Būti „vorą“ tampančiu arkliu būti nelengva. Tenka tempti ir maisto produktus, ir baldus, ir šeimas. O kartais tenka ir bėgti su visu kroviniu, kad policija nepačiuptų su nelegaliu kroviniu.

 

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s