Stendas, kuriuo būtų galima užsidengti

 

Šeštadienį pasinaudodami proga, kad viena draugė keliavo į Pinar del Rio, kartu su ja nuvykome ir mes. Nuvežėme šiek tiek pagalbos nukentėjusiems. Tai buvo daugiausiai drabužiai ir maistas, paaukoti eilinių žmonių, kurie nors ir patys nedaug ką turi, nori padėti turintiems dar mažiau. Ir nors ši iš pilietiško solidarumo atsirandanti pagalba, lyginant su pagalba, kurią gali suteikti nevyriausybinės organizacijos ar kitų šalių vyriausybės, yra labai maža, nereikia pasiduoti. Visus surinktus daiktus buvo nuvežėme į Consolacion del Norte miestelį ir aplink jį esančius ūkius, kuriuose iki šiol dar nėra elektros energijos.

Važiuojant keliu, stebina tai, kaip greitai buvo atstatyti ir sutvarkyti politiniai-propagandiniai stendai. Šias didžiules iškabas būtų kur kas praktiškiau panaudoti vietoj namų stogų, o ne ideologinei propagandai. Vieno tokio stendo laisvai užtektų namo, kurio gyventojai vis dar miega po žvaigždėmis, stogui. Ar galite įsivaizduoti, kad miegate po stogu, ant kurio užrašyta „Gėrybės rasis tik mūsų darbo dėka“? Gyventi po tokia banalybe nebūtų itin malonu, tačiau bent jau būtų galima apsisaugoti nuo lietaus.

Grįžau tik dar kartą įsitikinusi, kad atstatymo darbai užtruks dar metų metus, kad viltis vis labiau senka, o blogiausia dalis dar priešaky, – ji mus užklups, kai entuziazmas dėl teikiamos pagalbos bus atslūgęs. Siekdama pristabdyti prekių judėjimą juodojoje rinkoje, policija sustiprino kontrolę keliuose. O tai labai bloga žinia visiems mums, nes mes didžia dalim priklausome nuo nelegalių prekeivių. Prasidėjo intensyvi kampanija prieš išteklių švaistymą bei aukštas kainas žemės ūkio turguose. Be to, sklinda gandai, kad ateityje kontrolė tik didės: jau žinome, kad pirmiausiai stengiamasi susidoroti su nelegaliais prekiautojais, vėliau bus imtasi laisvesnių nuomonių ir galiausiai net skrudintų žemės riešutų pardavėjų.

Šie uraganai mus įkalino paveiksle, kurį jau esame matę – valstybė centralizmu, kontrole, grasinimais ir kieta ranka sprendžianti tai, kas turėtų būti sprendžiama atvirumu, laisve privačioms iniciatyvoms, laisvėmis ir reformomis.

 

Visos politinės iškabos nusiaubtuose regionuose jau atstatytos.

Consolacion del Norte miestelyje vis dar yra pastatų, kuriems reikia statybinių medžiagų.

Reikia tvirtai laikyti maistą…jo trūksta…

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s