Grįžti prie normalios padėties

Uraganų nuostolių skaičiavimai jau baigėsi. Ir, regis, visos televizijos žinios perėjo į rožinį etapą – visas dėmesys skiriamas tik atsistatymo ir atsigavimo kronikoms  bei optimizmui. Atidžiai atrenkami ekrane rodomi veidai ir reiškiamos nuomonės: į eterį patenka tik tie, kurie gali pasakyti ką nors padrąsinančio ar teikiančio vilties. Generaliniai partijos sekretoriai, šiferio prikrautų sunkvežimių vairuotojai ir net patys nukentėjusieji kartoja tą pačią frazę „grįžti prie normalios padėties“. Iš visų jėgų stengiamasi ištrinti „dabar“ ir grįžti į „prieš uraganus“.

Tiesą sakant, netikiu, kad tai, ką turėjome prieš mėnesį buvo kas nors panašaus į „normalią padėtį“. Dar daugiau, per tris dešimtmečius, kuriuos traukiu ant savo pečių, neprisimenu gyvenusi kitaip nei „nenormaliai“. Norėčiau užduoti klausimą tiems, kurie nuolat kartoja tuos žodžius [„normali padėtis“] – ar jie mano, kad Ypatingasis Laikotarpis* taip pat buvo „normalus“, ar jie tikrai mano, kad baimė, nesibaigiančios partijos šulų kalbos, idėjų kova, plaustais iš salos bėgantys draugai ir artimieji, nesibaigiančios eilės, niekad neišpildomi pažadai apie pokyčius, nedirbamos žemės, baimė kalbėti garsiai, paranoja, kad kiekvienas gali priklausyti Aparatui, suvaržymai norintiems keliauti, mažumos privilegijos, dviguba valiuta, indoktrinacija mokyklose, perspektyvų trūkumas, ant sienų išrašyti šūkiai, kuriais niekas nebetiki, nuolatinis laukimas ir svajonės, kad vieną dieną visa tai priartės prie „normalios padėties“.

*Ypatinguoju Laikotarpiu Kuboje vadinami pirmieji metai po Sovietų Sąjungos griūties, kuomet, nuo jos priklausiusi Kubos ekonomika žlugo.

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:“Table Normal“;
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-parent:““;
mso-padding-alt:0in 5.4pt 0in 5.4pt;
mso-para-margin:0in;
mso-para-margin-bottom:.0001pt;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:10.0pt;
font-family:“Times New Roman“;
mso-ansi-language:#0400;
mso-fareast-language:#0400;
mso-bidi-language:#0400;}

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s