Ramybė Atlante

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:“Table Normal“;
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-parent:““;
mso-padding-alt:0in 5.4pt 0in 5.4pt;
mso-para-margin:0in;
mso-para-margin-bottom:.0001pt;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:10.0pt;
font-family:“Times New Roman“;
mso-ansi-language:#0400;
mso-fareast-language:#0400;
mso-bidi-language:#0400;}

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:“Table Normal“;
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-parent:““;
mso-padding-alt:0in 5.4pt 0in 5.4pt;
mso-para-margin:0in;
mso-para-margin-bottom:.0001pt;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:10.0pt;
font-family:“Times New Roman“;
mso-ansi-language:#0400;
mso-fareast-language:#0400;
mso-bidi-language:#0400;}

Prieš dvidešimt metų sudegusi fosforo gamykla, kurioje gyveno kelios šeimos, neatlaikė „Ike“ vėjų

Pagrindinis Kubos televizijos meteorologas Chose Rubiera pranešė, kad Atlanto vandenyne nesusiformavo jokia tropinė audra ar uraganas. Atodūsis nuvilnijo per visą salą. Bent kelioms dienoms ciklonų koridoriumi virtusi sala pailsės. Tik ši meteorologinė prognozė neišsklaidė mūsų vargų ir nerimo dėl artimiausios ateities. Nepaisant per televiziją rodomo patoso,- kalbama apie „atsigavimo uraganą“ – mes, kubiečiai, esame labai susirūpinę.

Baigia išgaruoti visos viltys artimiausiu laiku sulaukti ekonominio pagerėjimo. Pradedam atsisveikinti su kai kuriais produktais – bananais, mangais, avokadais, citrusiniai vaisiai. Prireiks ne vienerių metų, kol jų kainos bus bent jau kaip buvusios. Keturios dienos be elektros energijos ir vandens. Aš ir mano namo 144 butuose gyvenantys kaimynai nekantriai laukiame nemokamo aprūpinimo geriamu vandeniu ir maisto davinio. Kai kurie iš balkonų jau išreiškė savo nepasitenkinimą, į kurį aš provokuodama atsakiau „Viva Raul!“ (Tegyvuoja Raulis!), jie manęs vos nenulinčiavo.

Nebeužtenka net ir už konvertuojamus pesus – beprotiškai iškeltomis kainomis – parduodamų prekių. Uraganas „Ike“ akivaizdžiai parodė milžiniškus socialinius skirtumus tarp tų, kurie gali turėti maisto, lentų atsargų ir tų, kurie visiškai priklauso nuo valstybinių išteklių. Žmonės jau anksčiau yra patyrę, kad laikui bėgant valstybės pagalba nukentėjusiems nuo nelaimių nyksta, tad dabar jie nebenori pažadų, jie reikalauja skubių sprendimų. Juos apėmė gobšumas šiandien imti, ką duoda, nes rytoj turbūt jau nebeduos: viename Pinar del Rio kaimelyje žmonės mosikavo mačetėmis 100 šiferio plokščių, dalijamų iš sunkvežimio.

Tie, kurie turėtų padaryti visa, kas įmanoma, kad Kubą pasiektų humanitarinė pagalba, yra pernelyg išdidūs. Būtų labai naudinga, jei Valstybinė Muitinė nereikalautų mokesčių už medikamentus, drabužius, maisto produktus, kuriuos emigravę giminaičiai nori atvežti į salą. Užuot sulaukę tokio supratingumo, vidury ciklono susiduriame su pabrangusiais degalais ir pirmos būtinybės prekėmis. Pagalbos atsisakoma neatsižvelgiant į liaudies nuomonę, be to, vieniems leidžiama atlikti žalos įvertinimą, o kitiems ne. Iš Venesuelos į Kubą atvyksta kariškis, cituoju, „įvertinti žalos“, tačiau neįsileidžiami Europos Sąjungos (išskyrus Ispaniją ir Belgiją) ar JAV atstovai.

Šiuo metu kyla įvairūs klausimai: Kokie yra Kubos vyriausybės prioritetai: politiniai principai ar viską praradusių piliečių gerovė? Ir. Kas svarbiau JAV vyriausybei: įvykdyti inspekcijos formalumą ar pagelbėti nukentėjusiems? Mes, piliečiai, nelauksime, kol abi vyriausybės susitars. Liaudies diplomatija gali jus nustebinti rasti greitesnį ir kur kas efektyvesnį sprendimą.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s