Viską prarasti

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:“Table Normal“;
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-parent:““;
mso-padding-alt:0in 5.4pt 0in 5.4pt;
mso-para-margin:0in;
mso-para-margin-bottom:.0001pt;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:10.0pt;
font-family:“Times New Roman“;
mso-ansi-language:#0400;
mso-fareast-language:#0400;
mso-bidi-language:#0400;}

Nuo vėjų nukentėjo ir stendai

Ekrane šmėžuoja siaubingi vaizdai iš vakarinės, Gustavo nusiaubtos, šalies dalies. Rūškani veidai šalia 200 km/h vėjo gūsių neatlaikiusių namų. Verksmų ir dūsavimų fone nacionalinės televizijos žurnalistai dar sugeba įterpti tokias frazes kaip „Revoliucija mūsų neapleis“, „Vyriausybė atstatys mūsų namus“. Šiuose šūkiuose jau nebėra tikėjimo, kad Motina-Valstybė gali viską išspręsti, jį praradom jau prieš daugelį metų. Šūkiais veikiau stengiamasi įpareigoti valdžią kamerų akivaizdoje. Lyg paėmus mikrofoną ir sušukus, kad valstybė viską atstatys, ji taip ir padarytų.

Šiandienos aukos reikalauja veiksmingo sprendimo, nukentėjusieji nuo ankstesnių audrų ir potvynių taip pat laukia. Šių šeimų skausmą būtų galima sumažinti tik karu sudėjus institucinę pagalbą, piliečių solidarumą ir užsienio aukas. Kubos pilietinė visuomenė savo jėgomis negali vykdyti pagalbos rinkimo kampanijos. Kviesti žmones aukoti rūbus, vaistus ir maistą nukentėjusioms zonoms, prieš tai neperėjus oficialių kanalų, būtų nelegalu. Mūsų pilietinė negalia pasiekė tokį tašką, kad net katastrofos atveju negalime spontaniškai susiburti ir padėti artimui.

Kalbama, kad, norėdama padėti nukentėjusiems, JAV laikinai sustabdys sankcijų taikymą Kubai. Tačiau, esant tokiai apgailėtinai situacijai, kelių mėnesių nepakaks. Kai vietos ir užsienio korespondentai sugrįš į savo namus, kai bus atstatytas elektros tiekimas nelaimės zonose, tik tuomet užpuls tikroji depresija dėl to, kas prarasta. Žurnalistai nebemedžios šūkių, nebeišgirs aukų skundų dėl neišpildytų pažadų. Tačiau piliečių ir šeimos narių, gyvenančių užsienyje, ir nevyriausybinių organizacijų pagalba – solidarumas, kuriam nereikia politinio pritarimo – negali mūsų išduoti.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s