Nuo Gorkio prie Gustavo

Uraganas Gustavas artėja prie Kubos, šiandien 9.15 Havanos laiku

Turiu daug visko papasakoti, apie tai, kas įvyko per pastarąsias dienas. Žinau, kad laukiate išsamesnių žinių apie tai, kas ketvirtadienį įvyko koncerte, plakatas, smūgiai, suėmimai, neįtikėtina policijos operacija bei visas laukimas priešais Playa municipaliteto teismo pastatą, pasibaigęs Gorkio paleidimu į laisvę. Vien tik teismo proceso – kuriame dalyvavau, kad įsitikinčiau visų rokeriui mestų kaltinimų prieštaringumu – aprašymo užtektų keletui įrašų. Deja, oro sąlygos Havanoje (dėl Gustavo kaltės) neleidžia man išeiti iš namų ir prisijungti prie interneto viešoje vietoje. Savo balkone – keturiolika aukštų virš žemės – pučia stiprūs vėjai ir reikia pradėti uždenginėti langus. Teks susidurti su dar vienu ciklonu.

Tik noriu pasakyti, kad iki pastarųjų dienų įvykių niekad anksčiau nebuvau mačiusi, kad tarptautinė viešoji nuomonė, žiniasklaidos priemonės ir dalis Kubos visuomenės būtų buvusios tokios vieningos. Vakar įrodėme, kad galima pastumti sieną, jei tai darome kartu. Privertėme ją atsitraukti, atstatyti teisybę, o tai yra labai geras precedentas mums ir labai pavojingas „jiems“. Internetas įrodė, kad net ir Kubos atveju gali veikti kaip virtuali erdvė, padedanti sujungti pastangas. Tikiuosi, kad šie centimetrai, kuriuos užbėgome už ribos, vėliau taps atgautų laisvių metrais.

Šį įrašą telefonu padiktavau draugams, kurie gali jį patalpinti Internete. Kai kurių iš jų dėka vakar galėjau pranešinėti naujienas iš teismo prieigų. Noriu nuoširdžiai padėkoti Ernestui Hernández Busto, kuris pasirūpino, kad visa informacija pasiektų dienos šviesą.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s