Korupcija ir išgyvenimas

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:“Table Normal“;
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-parent:““;
mso-padding-alt:0in 5.4pt 0in 5.4pt;
mso-para-margin:0in;
mso-para-margin-bottom:.0001pt;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:10.0pt;
font-family:“Times New Roman“;
mso-ansi-language:#0400;
mso-fareast-language:#0400;
mso-bidi-language:#0400;}

Jam 28 metai, jis dirba viešbučio baseine, šią darbo vietą jam nupirko patėvis. Angliškai jaunuolis beveik nekalba, bet viešbučio administratoriui sumokėtų dviejų tūkstančių konvertuojamų pesų pakako, kad anglų kalbos žinios nebūtų tikrinamos. Daugiau nei pusė bare parduodamų užkandžių bei romo ir Coca-cola butelių jis nupirko pats*. Bendradarbiai išmokė jį, kad svarbiausia yra parduoti jo paties „prekes“, o ne tas, kurias Valstybė parduoda turistams. Dėl šios gudrybės kiekvienos pamainos pabaigoje jis į kišenę susižeria neurochirurgo mėnesio atlyginimą.

Norėdamas išlaikyti šį nelegalų pajamų šaltinį, jis laikosi „ideologinio besąlygiškumo“ plano. Jis yra vienas iš pirmųjų, kurie dalyvauja gegužės pirmosios eisenose. Spintoje jis turi vienerius marškinėlius su penkiais didvyriais** ir vienerius su Che Guevaros atvaizdu arba su ryškiu raudonu užrašu „Idėjų Kova“. Jei jo viršininkas bando apkaltinti jį neteisingu išteklių naudojimu, jis apsirengia vienais iš šių marškinėlių ir spaudimas sumažėja.

Nuo jaunų dienų jis suprato, kad visiškai nesvarbu šimtus kartų peržengi legalumo ribas, jei tai darydamas ploji. Darbo vietą išlaikyti jam padeda šūkavimas politinių renginių metu. Jo rankos, kurios šiandien vagia, apgaudinėja klientus bei ne pagal paskirtį naudoja išteklius, prieš beveik šešerius metus pasirašė konstitucijos pataisą, kuri sistemą paverčia nepakeičiama. Socializmas gali būti amžinas, kad tik jam netrukdytų ir toliau pildytis kišenes.

*T.y. kur kas pigiau nei tai kainuoja turistams viešbutyje.

** Penki Kubos didvyriai – penki kubiečiai suimti ir nuteisti JAV, juos valstybinė propaganda yra pavertusi šalies didvyriais.

Reklama