Kilti ir leistis

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:“Table Normal“;
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-parent:““;
mso-padding-alt:0in 5.4pt 0in 5.4pt;
mso-para-margin:0in;
mso-para-margin-bottom:.0001pt;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:10.0pt;
font-family:“Times New Roman“;
mso-ansi-language:#0400;
mso-fareast-language:#0400;
mso-bidi-language:#0400;}

Atvežami nauji liftai.

Daugiau nei dvidešimt metų nuolat taisydavome sovietinį liftą, be to, ganėtinai dažnai tekdavo pasportuoti lipant laiptas. Visa tai greitai baigsis. Neseniai mus pasiekė du nuostabūs rusiški liftai, kurie pakeis atgyvenusius sovietinius. Kad jie būtų pakeisti, mums tereikėjo sulaukti, kol senieji taps „pavojingais gyvybei“, kol nauji liftai pirmiausiai bus instaliuoti netoliese esančiuose kariškių namuose (jiems buvo teikiama pirmenybė) ir kol bus atnaujinti Kubos-Rusijos santykiai.

Aš džiaugiuos, kad Reinaldui* nebereikės gaišti laiko taisant priešistorinį armėnišką liftą. Reiktų padėkoti tiems, kurie prieš dvidešimt metų atėmė iš jo tikrąją profesiją, kad šiandien šimto keturiasdešimt keturių butų gyventojai turi kaimyną žurnalistą–mechaniką, gyvenantį keturioliktame aukšte ir nuolat taisantį liftą. Tik kaimynų bendradarbiavimo dėka jis mums tarnavo kur kas ilgiau nei iš jo buvo galima tikėtis. Tokie ir panašūs problemų sprendimai, kuriuos randa eiliniai piliečiai dažnai yra įvardijami kaip „sistemos pasiekimai“, nors iš tiesų jie turėtų vadintis tiesiog bandymu išgyventi.

Po to, kai gerą dešimtmetį kanibališkai buvo ardomas vienas liftas, kad būtų galima sutaisyti kitą, dabar turime vilties, kad jie abu pagaliau bus pakeisti naujais. Naujųjų liftų montavimas užtruks apie keturis mėnesius, tad teks sudeginti daugybę kalorijų kaskart įveikiant du šimtus trisdešimt du laiptelius, kurie mane skiria nuo žemės. Bet manęs tokia intensyvi mankšta nė kiek negąsdina: šimtus kartų kilau keturiolika aukštų nešdama dviratį, ar su sūnum ant rankų. Dabar tai darysiu vildamasi, kad greitai turėsime naujus liftus. Ir jie nebus prastos kokybės sovietiniai, o – ir čia verta atkreipti dėmesį į skirtumą – tiesiog „rusiški“.

*Reinaldo – Yoani vyras.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s