Viskas dėl bokalo alaus

Iki pensijos man dar liko daug laiko, nepaisant to, labai atidžiai perskaičiau Socialinės Apsaugos įstatymo, kuris bus svarstomas parlamente, projektą. Kaip ir daugelis kubiečių, kadaise nusprendžiau surizikuoti ir užsidirbti pragyvenimui dirbdama nevalstybinius darbus, nes tolimos pensijos garantija man atrodė labai jau nepasiekiama, lyginant su galimu uždarbiu dabar.

Peržiūrint naują pasiūlymą kelti pensijas, akis užkliūva už simbolinių skaičių, kuriais bandoma kompensuoti šį padidėjimą – tai yra pensijinio amžiaus prailginimas penkeriais metais. Skaitau išsižiojusi. Pradinių klasių mokytoja, kuri išeis į pensiją pagal naują įstatymą, uždirbs tik trisdešimt penkiais nacionaliniais pesais daugiau nei toji, kuri išeis į pensiją jau rytoj. Jos išėjimas į pensiją atidedamas penkeriems metams, tačiau jos pensija padidės juokinga suma 1.4 konvertuojamo peso.

Grubiai tariant, situacija tokia: ši moteris dabar dirbs penkeriais metais ilgiau, o jos pensija padidės tik tiek, kad ji tegalės nusipirkti vieną bokalą alaus per mėnesį. Galbūt pensininkė mokytoja nemėgsta alkoholio, ar jos gydytojas jai uždraudė jį vartoti, tuomet ji už „padidėjusią“ pensiją galės kas mėnesį įsigyti tūbelę dantų pastos ar dezodorantą. Būtų įdomu ir dramatiška, jei ši hipotetinė moteris išeitų į gatvę skanduodama klausimą – ir visa tai dėl vieno bokalo alaus???

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s