Gabalėlis žemės ir dar šis tas

Ši žemė yra nedirbama, mes atiduosime ją Jums dirbti.

Sakot, nedirbama? Man regis ji „žuvusi“.

Per pastaruosius keletą mėnesių buvo pranešta net apie keletą planuojamų naujovių. Daugiausiai dėmesio skiriama naujienai apie nedirbamų žemių skyrimą visiems, norintiems jas dirbti. Valstybei priklausantys, nebedirbami laukai pagal panaudos sutartį kubiečiams siūlomi dešimties metų laikotarpiui. Įstatymas jau priimtas. Tačiau išlieka didžiausia problema: kaip įtikinti potencialius žemdirbius, kad šios tipo sutartis nebus nutrauktos anksčiau nei po dešimties metų?

Užsikrėčiau mintimis apie tai, kaip galima našiai išnaudoti tai, kas šiuo metu yra nenaudojama, išėjau pasivaikščioti, galvodama naudos nenešančius dalykus aplinkui. Ir man pavyko suskaičiuoti baisingai daug įvairių paslaugų, gamyklų ir kitų įstaigų, galinčių konkuruoti tarpusavyje dėl neefektyvumo apdovanojimo. Taigi. Šiuo atveju, būtų galima taikyti tą pačią logiką, kaip ir spendžiant žemės klausimą. Tuomet visa tai irgi būtų galima pasiūlyti piliečiams, kas šie tvarkytųsi savarankiškai. Su visa mūsų centralizuota ekonomika reikia pasielgi taip pat kaip su tais hektarais piktžolėmis užžėlusių laukų, kurie pagal uzufruktą atiduodami savarankiškam valstiečiui.

„Nevaisingųjų“ kataloge pilna restoranų, kuriuose musių daugiau nei pasiūlos, daugybė niekam nereikalingų įstaigų Vedado rajone, dėl valstybinio aplaidumo ir vangumo sunaikinti tokie viešbučiai kaip Capri ir New York ar Isla de Cuba. Šie neaktyvumo pavyzdžiai galėtų būti atiduoti į individualių piliečių, pasiruošusių paversti juos našiais, rankas.

Nebenagrinėsiu daugiau efektyvumo pavyzdžių. Nes viskas baigtųsi pasiūlymu ir parlamento kėdes, politines pareigas, ministerijas ir prie jų esančias institucijas atiduoti tiems, kurie juos sugebėtų panaudoti efektyviai.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s