Karnavalai

Havanos krantinė* ruošiasi karnavalams. Žalioje zonoje pastatytas palapines puošia tarptautinių virtuvių restoranų iškabos, visoje krantinėje driekiasi spalvotų kioskų virtinė. Prie laiptinių ir ant laiptų surikiuotos metalinės konstrukcijos, jos bus panaudotos kaip sėdimos vietos žiūrovams. Šokių kolektyvai kartoja šokių, kuriuos rodys nuo penktadienio, choreografiją.

Mes esame tauta, nelabai gerai žinanti, kada tiksliai prasideda mūsų karnavalai, nes nacionalinių švenčių datos pastaraisiais metais dažnai buvo kaitaliojamos. Pranešimas, kad šventė prasideda, mus užklumpa netikėtai, tačiau mes nė kiek nesusierziname, jei mums praneša, kad ji iš viso atšaukiama. Prisimenu, 2006 metų vasarą mūsų eisenai paruoštos figūros taip ir liko nepanaudotos, nes havanietiški būgnai nesiderino su niūriu Fidelio Castro ligos scenarijumi.

Visa laimė, kad šiemet šokių grupės išeis į gatves. Ir toliau gyvensime šizofrenišku karnavalu: didžioji prekių dalis parduodama už konvertuojamus pesus; mokantiems nacionaliniais persais, telieka mažos malonumų porcijos.** Vis dėlto karnavalas – tai metas, kuomet bent trumpam galima nusikratyti įvairių suvaržymų, trūkumų ir frustruotų vilčių. Šokis yra puiki forma užsimiršti.

Taigi šventė vyks tame pačiame krantinės perimetre, kuriame prieš keturiolika metų havaničiai išreiškė savo nepritarimą socialine padėtim. Gurkšnosime gėrimos šalia krantinės sienos, nuo kurios į šiaurę traukė improvizuoti plaustai. Bus salsos ir regetono (reggeaton). Viskas vyks pajūrio gatvėje, kurioje jau kelis mėnesius nematyt dainuojančių ir vėliavėlėmis mosuojančių eisenų. Krantinėje, kuri mus matė einančius, šūkaujančius ir apsimetinėjančius, šiomis dienomis mes linksminsimės.

*Malecon – garsioji Havanos krantinės gatvė.

** Eilinis kubietis neįperka prekių konvertuojamais pesais, nes uždirba kubietiškais nacionaliniais pesais. Karnavalo metu už konvertuojamus pesus galima nusipirkti labai mažai užkandžių ar pramogų.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s