Priverstinis nusileidimas

Skirta Felipei, padovanojusiam šią metaforą

Šį šeštadienį, liepos 26 dieną, Raulis Castro kalbės Santjago de Kuba. Jis kreipsis į tautą, – gyvai ir per televiziją – kuri dar prisimena jo prieš metus jo sakytą kalbą. Tuomet buvo minimi „struktūriniai pokyčiai“, „visiems pasiekiama stiklinė pieno“ ir „kova prieš marabu“ *. Kubiečiai susirinks ne klausytis žadamų naujų pokyčių, o dar kartą patvirtinti, kiek mažai buvo padaryta per pastaruosius dvylika mėnesių.

Praeityje liko tie laikai, kai mums buvo žadami magiški sprendimai, turėję mus ištraukti iš neišsivystimo. Politinis diskursas, be abejonės, pradėjo leistis žemyn. Bet tai jokiu būdu nereiškia, kad viena dieną jis nusileis ant žemės. Didžiausiais galias turintis asmuo pilotuoja erdvėlaivį, tačiau per garsiakalbius niekas mums nepaaiškina, ar sklandome ar krentame žemyn, ar vėjas yra palankus, ar varikliai nesusprogs bet kurią akimirką. Iš šio seno IL-14 garsiakalbių sklinda tyla su įterpiamais disciplinos ir pasiaukojimo prašymais.

Nesitikime nei piruetų ore, nei saldainių po liežuviu, padedančių ištverti turbulencijas. Norime, kad pilotas pasirodytų ir papasakotų mums, koks yra mūsų kelionės maršrutas, kad mes patys galėtumėm nuspręsti dėl tolimesnio kurso. Norime, kad šio šeštadienio kalba būtų ne vien laikymosi ore aukštinimas, bet ir aiški ataskaita kaip ir kada priartėsime prie kito erdvėlaivio.

* Marabu – piktžolė masiškai kenkianti derlingoms Kubos žemėms.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s