Kibernetiniai luošiai


Kompiuterio dalių parduotuvė, skirta “tik įmonėms”

Internete vis dažniau minimi savarankiški pilietiniai projektai, mums, kubiečiams, yra pernelyg tolimas siekis. Kol netapome piliečiais realybėje, mums sunku taip elgtis ir virtualioje erdvėje. Šiuo atveju nelabai gaunasi peršokti kelias pakopas, kaip kad mums nutiko su video grotuvais (kurie niekad taip ir nebuvo pardavinėjami Kubos parduotuvėse) ir 5¼” laikmenomis. Pirmiausiai mums reikia išmokti pilietiškumo realybėje.

Man niekaip nepavyksta suprasti iškreiptos mūsų virtualios erdvės logikos: „Kubos pilietis negali įsigyti nuosavo internetinio domeno ir patalpinti jo savo serveryje, bet jei jam tai pavyks paryti (nusipirkti domeną –vert.past.) kitoje šalyje, jis gali susilaukti kaltinimų“; „oficialūs blogeriai vaizduoja realybę, o mes, alternatyvūs blogeriai, esame užsienio jėgų marionetės…“; „Internetas tai vadinamosios idėjų kovos laukas, kuriame iš esmės galioja vienas principas – netolerancija“. Galiausiai, be to, kad esame luošinami mūsų visuomenėje, į Internetą įžengėme jau taip pat sužaloti.

Žengiant tokiais žingsniais, ir virtualioje erdvėje būsime tokie patys, kokie esame ir realybėje – žmonės, pirmai progai pasitaikius – priešais kameras ir mikrofonus – rodantys savo entuziazmą ir ideologinę ištikimybę, nors tai ir tėra gryna kaukė.

Dėl tos pačios kaukės mes internete tampame folkloristais ir ekologais; mus ima dominti darbo ir kitokie klasifikuoti skelbimai bei nemokama muzika. Dėl to paties atsargiai skelbiame savo nuomonę. www erdvėje reikia dėvėti tas pačias kaukes, kuriomis dengiamės kasdieniame gyvenime.

Kibernetinių teisių tikrai dar reikės palaukti, bet gal vieną dieną susiprasime, kad bent jau galime būti piliečiais.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s