Apsileidimai

Chavez ir Simon Bolivar gatvių kampas (Reina gatvė)

Šį trečiadienis vakarą vienas iš Havanos bulvarų. Porelė su vaiku, išėjo pasivaikščioti ir įkvėpti gaivaus oro. Dar tik devynios valandos, apsižvalgius aplink, atrodo lyg būtų trečia valanda ryto. Šlapimo kvapas ant kiekvieno kampo primena, kad girtuokliai savo žygius pradėjo anksti, o viešieji tualetai ir toliau tėra tik iliuzija. Prostitučių gausa verčia motiną pagreitinti žingsnį, tačiau vaikas spėja pamatyti tiesiogines sutenerio, jo „merginos“ ir turisto derybas.

Blogai pasirinktas maršrutas. Geriau jau būtų sėdę į autobusą iki Miramar ir pasivaikščioję 5-aja aveniu ar pasilikę namie pagurkšnoti gaiviųjų gėrimų balkone. Dabar eina ieškodami Centrinio Parko, tačiau aplink Martí paminklą už apšviestos zonos ribų nutįsta meilės išbandymams itin tinkama prietema. Nieko tai nešokiruoja, nes šiame mieste jau daugelį metų nėra užeigų (motelių), kur galėtų užsukti porelės. Mylėjimasis ant suoliuko parke, neturintiems savo kambario įsimylėjėliams, yra meilės meno dalis tiems.

Policija įsilieja į tamsų naktinį peizažą. Tėvai jau gailisi, kad išsivedė vaiką pasivaikščioti į šį paribį tarp Centrinės Havanos ir Senamiesčio. Kiekvienas prabangus viešbutis – toks kaip Telégrafo, Saratoga, Plaza ir Parque Central turi savo antrą pusę tamsiose gatvėse aplink jį. Šalia kelių žavesio centimetrų yra daugybė metrų neaprėpiamų materialinių trūkumų.

Vaikas tik spėja pamatyti garuojantį capuchino, kurį La Francia kavinėje geria užsienietis, lydimas dviejų itin jaunų merginų. Jo vaikiškoms akims naktinė Havana atrodo kaip šviesų ir šešėlių tęsinys. Čia klientai geria, žiūrovai stebi juos geriančius, čia mėlynos uniformos visus stebi, čia šešėliai, kurie nuo jų pabėga, čia gatvės, kurių viena dalis nuostabiai tviska, o kitos geriau nepažinti.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s