Ševroleto demokratija

Atvirkščiai su “v” nuo Viktorijos* (pergalės – vert.past.). Graffiti keliose Vedado gatvėse

Nacionalinė Asamblėja šiomis dienomis yra susirinkusi į sesiją. Be abejo, kubiečiai neturi didelių lūkesčių dėl to, kas vyksta Konventų Rūmuose (Palacio de Convenciones). Net ir oficialus pripažintas žemas pradinių ir vidurinių mokyklų mokytojų lygis, mums neleidžia jaustis atstovaujamiems. Jau prieš daugelį metų mes, tėvai, skundėmės – be jokio rezultato – dėl tragiško švietimo lygio dėl to, kad mūsų vaikus moko jauni, mokyti visiškai neparuošti žmonės. Tik dabar parlamento komisijos tai pripažįsta.

Taip pat sulėtintai mus pasiekia ir kiti pažadai: dėl statybinių medžiagų prieinamumo, dėl licenzijų visiems, kas nori panaudoti savo automobilį kaip taksi, dėl daugiau produktų naujagimiams normuotoje rinkoje. Priimame visus šiuos pranešimus taip, kaip alkanas, kuriam siūloma tik stiklinė vandens. Patikslinsiu, nesijaučiame nusivylę, nes iš šio parlamento nieko ir nesitikėjome.

Galbūt, jei ši Nacionalinė Asamblėja posėdžiautų viename iš šių, Havanos gatvėmis riedančių ševroletų (Chevrolet), kas nors išdrįstų pareikalauti to, ko mums iš tiesų reikia. Tik ant senovinių sėdynių, kai jaučiamės anonimiškumo ir greičio apsaugoti, išdrįstame išreikšti tai, kas mums iš tiesų nepatinka. Patikėkit manim, tai, kas pasakoma šiose riedančiose skardinėse, nėra vien kritika dėl to, kad nėra kur nusipirkti smėlio, plaukų segtukų ar užsisakyti daugiau audinio vystyklams. Variklių barškėjimo ir spiegiančių durų dunksėjimo triukšme vyksta kita parlamento sesija: daug mažesnė, su mažiau galios, bet neabejotinai – daug autentiškesnė.

*Victoria – pergalė.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s