Diplomas ir daug sumaišties

Pardavėjas rodo vieną iš mūsų laikų „delikatesų“: žuvį vadinamą claria*

Baigiasi mokslo metai ir jau jaučiu, kad mano duonos porcijai kyla pavojus. Mano sūnus net du mėnesius neis į mokyklą. Žinau, kad atostogų įkarštyje jis gali suvalgyti bet ką, netgi durų vyrius. Jam neužteks 80 gramų miltinės duonos davinio, kuris jam priklauso pagal maisto prekių normavimo knygelę**, tad jis taikysis ir į mano ar tėčio duonos porciją.

Iš anksto bandau pasiruošti tokiems klausimams kaip „Mamyt, ar mes važiuosim aplankyti giminaičių į Camagüey?“. Bandau paaiškinti jam, kad, norint nusipirkti autobuso bilietą, eilėje reikia stovėti tris dienas ir kad dabar parduodami bilietai tik kelionėms po poros savaičių. Bet jo noro keliauti nenumalšins ir tai, kad kelionė ankštais Youtong autobusais link salos vidurio kainuoja pusę atlyginimo.

Tačiau stengsiuosi jam įtikti: atiduosiu savo duoną, miegosiu tris dienas eilėje dėl bilieto į Camagüey ir galbūt netgi kelioms valandoms išnuomosiu Play Station iš kaimyno. Visa tai dėl to, kad jis baigė septintą klasę gerais pažymiais ir reikia jį už tai palepinti.

Praeitą šeštadienį po mokslo metų pabaigos šventės grįžęs namo su diplomu rankoje, dar nuo durų slenksčio jis rėkte išrėkė karo šūkį „Man atostogos!“.

Tik kad aš gerai nežinau, ką baigė mano sūnus, ar septintą klasę, Komunistų Partijos mokyklą „Ñico López“. Pasimečiau išvydusi diplomą. Galite pažiūrėti čia, kad galėtumėt suprasti, iš kur kyla mano sutrikimas. Kaip jūs manot?

* Claria (vietinių vadinama „žuvimi-katinu“) – tai žuvis, atvežta į Kubą iš Azijos, ji maitinasi viskuo, ką sutinka pakelėje – žiurkėmis, tarakonais, pelėmis, paukščiais, vištomis, kitomis žuvimis, net mažais naminiais gyvūnais – be to, gali net tris dienas šliaužioti sausumoje. Dėl maisto trūkumo kubiečiai šią žuvį valgo, vieni sako, kad jos skonis visai neblogais, kiti, – kad joje labai daug ašakų. Claria jau išnaikino nemažai kitų žuvų rūšių.

** Maisto prekių normavimo knygelė (libreta de racionamiento) – tai pagrindinių maisto produktų normavimo knygelė. Maisto normavimas pagal knygeles Kuboje prasidėjo 1961 metais.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s