Prancūzų kino festivalis

<!– /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:““; margin:0in; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:“Times New Roman“; mso-fareast-font-family:“Times New Roman“;} p {mso-margin-top-alt:auto; margin-right:0in; mso-margin-bottom-alt:auto; margin-left:0in; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:“Times New Roman“; mso-fareast-font-family:“Times New Roman“;} @page Section1 {size:8.5in 11.0in; margin:1.0in 1.25in 1.0in 1.25in; mso-header-margin:.5in; mso-footer-margin:.5in; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} –>


/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:“Table Normal“;
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-parent:““;
mso-padding-alt:0in 5.4pt 0in 5.4pt;
mso-para-margin:0in;
mso-para-margin-bottom:.0001pt;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:10.0pt;
font-family:“Times New Roman“;
mso-ansi-language:#0400;
mso-fareast-language:#0400;
mso-bidi-language:#0400;}

Didysis šeštadienio vakaro klausimas yra ne “ką veikti?”, o „kaip įpirkti pramogas, kurių dauguma prieinama tik už konvertuojamus pesus?“*

Jaunuolių porelei, norinčiai nueiti į diskoteką, tai gali kainuoti mažiausiai 10 „chavitos“**. Vakarėliai namuose ar šeštadienio kinas šiek tiek mažiau atsiliepia kišenėje. Aš linksminuosi su draugais, kurie užeina pas mane į svečius, kartas nuo karto einu į krantinę***, kuri vis dar yra nemokama. Kartais prisijungiu prie jaunuolių, kurie susirenka 23-osios ir G gatvių sankirtoje ir praleidžia visą naktį šnekučiuodamiesi, garsiai dainuodami ir vaikštinėdami iš vienos pusės į kitą.

Štai dėl to ir jaučiuos laiminga, kai prasideda prancūzų kino festivalis, kur už tikrai prieinamą kainą galiu turiningai praleisti keletą vakarų. Deja, išėjus iš filmo „99 Francs“ ar iš komedijos „Jūs esate išties gražus“ („Je vous trouve très beau“) negaliu ramiai atsigerti skardinės alaus, nes tektų išleisti vienos dienos atlyginimą. Po seansų mes trinamės prie kino teatro „Chaplin“ arba tiesiog einame namo. Vokiško kino savaitės skelbimai mane nuramina. Bent jau artimiausiomis dienomis norint papramogauti nereikės darytis harakiri.

*Kuboje cirkuliuoja dvi valiutos: nacionaliniai pesai, kuriais yra mokami atlyginimai visiems kubiečiams, ir konvertuojami pesai, kurie skirti daugiausia turistams ir sunkiai prieinama kubiečiams. Vienas konvertuojamas pesas yra lygus 25 nacionaliniams pesams., t.y. perkamosios galios turi 25 kartus daugiau.

** Taip vadinami konvertuojami pesai. Vidutinis mėnesio atlyginimas Kuboje yra 250-300 nacionalinių pesų, t.y., 10-12 konvertuojamų pesų.

*** Ispaniškai Malecon.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s