Palaidi plaukai

Daugybę Havanos gyventojų nuliūdino policijos reidai, kurių metu buvo išardyta slaptų fabrikėlių, gaminusių indus, šaukštelius ir plastmasinius segtukus plaukams. „Kampanijos prieš socialinę ne-discipliną“ metu Policija uždarė 13 slaptų dirbtuvių ir 10 slaptų sandėlių, kuriuose buvo gaminamos juodojoje rinkoje itin paklausios prekės. Nelegalūs gamintojai negamino narkotikų, neprekiavo ginklais, paprasčiausiai vertėsi indų, segtukų skalbiniams bei segtukų plaukams gamyba. Atrodo, kad privačių gamintojų persekiojimas yra užsienyje taip reklamuojamų naujųjų pokyčių dalis.

Šiomis dienomis vaikščiosiu palaidais plaukais, taip išreikšiu protestą prieš šiuos išpuolius. Sakau sau: „Yoani, priprask, kad pamažu dingsta visi plaukų papuošalai, iki šiol padėdavę tau susitvarkyti savo karčius“.

Visai neseniai ėjau pirkti naujos šluotos ir metalinės kempinėlės puodams plauti, po panašių konfiskavimų jos tikriausiai taip pat dings. Mes, pasipiktinę šių smulkių prekių pirkėjai norėtume, kad užuot rengę policijos atakas, šie alternatyvūs gamintojai gautų galimybę legalizuoti savo darbą. Jei ONAT* legalizuotų jų veiklą, tuomet jie mokėtų mokesčius ir galėtų pirkti pirmines žaliavas didmeninės prekybos rinkoje. Per trumpą laikotarpį niekas nenorėtų mokėti didelių kainų už analogiškas prekes parduotuvėse užsienio valiuta ar konvertuojamais pesais ir Valstybei nebereikėtų jų importuoti iš taip toli. Nuolatiniams informatoriams nebereikėtų pranešinėti, kas ir kur gamina kavinukus, pakabas ar puodų dangčius. Ir tai jau nekalbant apie mano plaukus, kuriuos papuoštų liaudies pagamintas nuostabus segtukas, pirktas iš vietinio gamintojo.

* ONAT – Oficina de Administración Tributaria – Mokesčių administravimo biuras

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s