Burė ir inkaras

Buvimas buto savininku ne visada yra begalinio džiaugsmo šaltinis. Jei butas yra jūsų, bet jūs neturite išteklių, kad galėtumėte jį susiremontuoti, nei konvertuojamų pesų, kad galėtumėt nupirkti dažų, cemento ar plytelių, reikalingų remontui, tuomet jūs esate didžiulės problemos būsto forma savininkas. Žinoma, daugybė žmonių, o ypač tų, kurie gyvena šio miesto (Havanos – vert.past.) periferijose nelegaliai pačių pasistatytose „atėjau-pasistačiau“ lūšnelėse, gali tik pasvajoti apie tokio pobūdžio problemą.

Metams bėgant, jūs matote kaip pastato fasadas yra, kaip tampa vis nesaugiau stovėti balkone, kad laiptinės laipteliai nutrupėjo ar buvo nudaužyti vandens kibirų smūgiais. Visa tai jūs kenčiate iš dviejų pusių – kaip savininkas ir kaip praradęs nuosavybės teisę, nes įvairių taisyklių, draudimų ir apribojimų jūsų pačių nuosavybei yra tiek, kad atrodo, jog turite prašyti oficialaus leidimo kiekvienai smulkmenai, susijusiai su jūsų namais.

Tai būstas, kuris jums kainavo daugybę valandų darbo ir išteklių arba siaubingo laukimo, kol numirs koks artimas giminaitis, kad jį galėtumėte paveldėti. Dabar jis yra jūsų „burė“ ir jūsų „inkaras“. Jūs galite pasikviesti į svečius draugų ar net juos priglausti, tačiau negalite jo perduoti kam panorėjęs. O jei sumanėte išvykti į užsienį, praėjus vienuolikai mėnesių nuo išvykimo, pranešimas apie jūsų nuosavybės konfiskavimą jums atmuš visus norus bastytis po užsienius. Galiausiai, namai gali tapti ne vien prieglobsčiu ir pastoge, bet ir našta.

Galvojat, kad gal galima išnuomoti kokį kambarį užsieniečiams, kad galėtumėt sau leisti pasitvarkyti griūvantį būstą, nes jis jau bado akis, kur bepažvelgtum. Tačiau jau daugelį metų neišduodamos naujos licenzijos šiai veiklai. Taigi nusprendžiate, kad galbūt būtų geriau šiuos namus išsikeisti į kokius mažesnius, geriau sutvarkytus. Vienas draugiškas balsas jums pataria jei Miesto Reforma* užuos, kad ketinate gauti pinigų už tai, kad keičiate būstą į mažesnį, jūsiškį gali konfiskuoti.

Taigi telieka nusileisti ir stebėti, kaip ant jūsų griūva jūsų paties būstas. Na, bent jau turite nuosavybės įrodymo dokumentą, po kuriuo galite pasislėpti, kol matot, kaip viskas krenta ant galvos.

* Tokia valstybinė institucija.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s